FAQ

Gdzie kupić tonery/tusze/taśmy Tiom?

Współpracujemy z partnerami handlowymi na terenie całego kraju.

Jaki tusz/toner/taśma Tiom będzie pasować do mojego urządzenia drukującego?

Na stronie www.tiom.pl z łatwością znajdziesz produkt do Twojej drukarki. Wystarczy wpisać markę, model, typ urządzenia drukującego, jakie posiadasz.

Czy produkty Tiom objęte są gwarancją?

Tusze i tonery Tiom objęte są 12 miesięczną gwarancją. Gwarancji nie podlegają:

  • uszkodzenia mechaniczne (w tym usuwanie znaków identyfikacyjnych umieszczonych bezpośrednio na wkładzie) powstałe z winy użytkownika lub niezależnych czynników zewnętrznych;
  • produkty z wyczerpanym czynnikiem drukującym (tusz, toner). Weryfikacja na podstawie kontroli wagi produktu, wymagana 10% wagi środka barwiącego.

Czy stosowanie produktów Tiom narusza warunki gwarancji prawnych producentów drukarek?

Nie, stosowanie produktów Tiom nie narusza warunków gwarancji prawnych producentów drukarek.

Gdzie mogę oddać puste tusze/tonery do utylizacji?

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi utylizacji.

Jakie warunki muszą spełniać oddawane tusze i tonery?

  • Towar przyjmowany do utylizacji powinien być posegregowany i zabezpieczony przed wysypaniem się w transporcie (tonery) lub wylaniem (tusze).
  • Pojemnik powinien być czysty.

Dlaczego nie mogę umieścić kartridża/tonera w drukarce?

Upewnij się, że wszystkie zabezpieczenia kartridża/tonera zostały usunięte. Każdy kartridż/toner posiada specjalne zabezpieczenia transportowe, które trzeba usunąć przed zainstalowaniem go w drukarce. Zdejmij zabezpieczenia i ponownie zainstaluj produkt w drukarce.

UWAGA! Niektóre kartridże, posiadają dwa zabezpieczenia transportowe. Pierwsze służy do mechanicznego zabezpieczenia przed wylaniem kartridża w transporcie, drugie zapobiega zapowietrzeniu zasobnika kartridża w transporcie. Przed instalacją produktu konieczne jest usunięcie obu zabezpieczeń.

Upewnij się, że kartridż/toner jest kompatybilny z Twoją drukarką. Możesz to sprawdzić na stronie www.tiom.pl

Upewnij się, że produkt nie ma uszkodzeń mechanicznych. Przyjrzyj się produktowi, jeśli produkt posiada wyraźne ślady uszkodzenia, nie próbuj go instalować, zainstaluj produkt wolny od uszkodzeń. Uszkodzenia mechaniczne produktu Tiom nie są uwzględnione w gwarancji produktu.

Tiom
Do góry